Vážný zájem | Josef Špaček, Allan Nilles & Tomáš Jamník / 15.12.2019 20.00

Vážný zájem | Josef Špaček, Allan Nilles & Tomáš Jamník

15.12.2019 20.00 koncert začátek: neděle 15. prosinec 2019 20.00 konec: 22.00  Přidat do kalendáře

Prosincový Vážný zájem svede na střechu nejen přibližně šedesát zvídavých posluchačů, ale také tři interprety, kteří vládnou smyčcem. Houslista Josef Špaček, americký violista Allan Nilles a violoncellista Tomáš Jamník opět rozezní stěny příjemného salónu s výhledem na pražské panorama. Těšit se můžete na komorní díla Ludwiga van Beethovena, Ernö Dohnányiho a samozřejmě nezapomeneme ani na Antonína Dvořáka.

Koncert se koná ve spolupráci s Ševčíkovou akademií v Horažďovicích, která se věnuje vzdělávání mladých instrumentalistů do 28 let. Tři z nich (houslistka Eliška Kukalová, violista Dominik Cvek a violoncellista Keishiro Mikawa) se na závěr připojí k výše zmíněným interpretům, aby společně zahráli závěrečnou větu Dvořákova smyčcového sextetu.

Program: L. van Beethoven: Duo Es dur | J. Halvorsen: Passacaglia | E. Dohnányi: Serenáda pro smyčové trio op. 10 | A. Dvořák: Smyčcový sextet (závěrečná věta)

Vstupné je 400,- Kč, místa rezervujte přes e-mail salon@domacikoncerty.cz nebo SMS na 731 739 603. Sleva 100 Kč při rezervace přes aplikaci Vážný zájem: bit.ly/SpacekNillesJamnik

Za podporu koncertu děkujeme hl. m. Praze.

O účinkujících:

Josef Špaček se rychle etabluje jako jeden z nejlepších houslistů své generace. Pracoval pod vedením renomovaných pedagogů Idy Kavafianové a Jaime Lareda působících na Curtisově hudebním institutu ve Filadelfiii a u Itzhaka Perlmana na newyorské Juilliard School. V letech 2008-2009 se stal laureátem dvou významných mezinárodních soutěží, Michaela Hilla na Novém Zélandu a Carla Nielsena v Dánsku, v květnu roku 2012 se stal jedním z finalistů Mezinárodní soutěže královny Alžběty v Bruselu. Česká mutace časopisu Forbes zahrnula v roce 2014 Josefa Špačka mezi nejvýznamnější mladé české osobnosti v anketě "30 pod 30". V současné době kombinuje úspěšnou sólovou dráhu s kariérou koncertního mistra České filharmonie. Z jeho nedávných sólových koncertů lze uvést vystoupení s Orchestre de Paris a Krzysztofem Urbańským v Pařížské filharmonii a návraty k orchestrům Sinfonica Nazionale della RAI v Turíně a Nizozemské flharmonii s Marcem Albrechtem. Josef Špaček hraje na "LeBrun; Bouthillard" Guarneri del Gesù z roku 1732, zapůjčené od Ingles & Hayday.

Allana Nilles je americký violista, v současnosti člen Berlínské filharmonie. V pouhých třech letech se začal učit hrát na violu, jeho postupné kroky ho dovedly až na Juilliard, kde jeho mentory byli Heidi Castleman a Misha Amory. Během studií měl několikrát možnost spolupracovat s houslistou Itzhakem Perlmanem na koncertech koncertních pódiích jako člen Perlman Music Program. Allan, rodák z Illinois, zažil svůj první orchestrální debut v Tanglewoodu s New World Symphony Orchestra. Posléze se stal členem violové sekce San Diego Symphony Orchestra v roce 2012. Pro obohacení svého uměleckého vývoje se Allan Nilles zúčastnil Lucerne Festival Academy v roce 2013, a v lednu 2015 se stal členem Karajanovy akademie při Berlínské filharmonii. O pouhý měsíc později se úspěšně zúčastnil konkurzu do tohoto tělesa, a od května 2015 je členem Berlínské filharmonie. Hudba hraje důležitou úlohu také v Allanově volném čase, je nadšeným amatérským skladatelem různých moderních hudebních stylů (např. hip-hopu), mezi jeho další koníčky patří čtení.

Tomáš Jamník studoval na hudebním gymnáziu v Praze u Mirko a Martina Škampových, pokračoval na HAMU u Josefa Chuchro. Poprvé na sebe upozornil, když jako jedenadvacetiletý zvítězil na 58. ročníku mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro v roce 2006. V letech 2007-2010 studoval ve třídě Jens Petera Maintze na Universität der Künste v Berlíně, současně získal stipendium u nadace Villa Musica. V roce 2010 byl přijat do dvouletého stipendijního programu Karajan Akademie, díky němuž měl možnost hrát jako člen Berlínské lharmonie a zdokonalovat se u jejího koncertního mistra Ludwiga Quandta. V roce 2011 se stal finalistou a držitelem zvláštní ceny na soutěži Pierre Fournier Award v Londýně. Tomáš vystupuje s předními orchestry (Philharmonia Orchestra London, Česká filharmonie, Jerusalem Symphony Orchestra), věnuje se také komorním recitálům. Právě myšlenka intimního spojení posluchače a interpreta jej dovedla k realizaci projektu Vážný zájem, který propaguje domácí a salónní koncerty a upozorňuje na fakt, že v těchto podmínkách se vážné hudbě v minulosti dařilo. Vážný zájem se stal jedním z nejúspěšnějších projektů v oblasti vážné hudby v České republice za poslední desetiletí.

K odběru programu se můžete přihásit prostřednictvím kalendáře iCal a kanalů RSS nebo Atom.

StrechaLucerny.cz » Program » Vážný zájem | Josef Špaček, Allan Nilles & Tomáš Jamník / 15.12.2019 20.00
Střecha Lucerny

Palác Lucerna, Štěpánská 61, Praha

TEL:

(+420) 777 877 591

Copyright © 2014 - 2020 Zahrada na střeše s.r.o.; WebDesign © 2018 - 2020 Martin Argaláš