Vážný zájem / Tomáš Jamník a Ivo Kahánek

Vážný zájem / Tomáš Jamník a Ivo Kahánek

publikováno 29.1.2018

Příjemný vánek pařížského impresionismu doputoval na Střecha Lucerny, kde violoncellista Tomáš Jamník a klavírista Ivo Kahánek přednesli sonátu Clauda Debussyho za doprovodu skladeb Leoše Janáčka a Bohuslava Martinů, českých skladatelů, kteří měli k tomuto barvitému stylu blízko.

Program: L. Janáček: Pohádka pro violoncello a klavír C. Debussy: Sonáta pro violoncello a klavír B. Martinů: Sonáta č. 3 pro violoncello a klavír

Tomáš Jamník (*1985) je talentovaný český violoncellista, jeho sólovou dráhu odstartovalo vítězství na mezinárodní soutěži Pražské Jaro v roce 2006. O rok později nahrál pro Supraphon album s klavíristou Ivo Kahánkem, které bylo označeno jako český debut desetiletí. Účinkuje s významnými českými i zahraničními orchestry, v roce 2012 debutoval s Českou filharmonií a dirigentem Eliahu Inbalem, v roce 2016 účinkoval v Británii s Philharmonia Orchestra a dirigentem Jakubem Hrůšou. Jako komorní hráč vystoupil s mezzosopranistkou Magdalenou Koženou, Pavel Haas Quartet nebo Dvořákovým triem, jehož je spoluzakladatel. Je hlavou projektu Vážný zájem, který propaguje domácí koncerty vážné hudby, současně zastává od roku 2015 pozici uměleckého vedoucího Akademie komorní hudby. Tomáš začal hrát na violoncello v pěti letech u profesora Mirko a Martina Škampy, svá studia absolvoval v Praze, Lipsku a Berlíně, kde v současnosti žije se svou ženou, houslistkou Evou Jamníkovou, a dvěma dětmi. (Facebook: Tomáš Jamník – violoncello)

K odběru aktualit se můžete přihásit prostřednictvím kanalů RSS nebo Atom.

StrechaLucerny.cz » Aktuality » Koncert » Vážný zájem / Tomáš Jamník a Ivo Kahánek
Střecha Lucerny

Palác Lucerna, Štěpánská 61, Praha

TEL:

(+420) 604 707 686

Copyright © 2014 - 2022 Zahrada na střeše s.r.o.; WebDesign © 2018 - 2022 Martin Argaláš