Vážný zájem | Trio Incendio

Vážný zájem | Trio Incendio

publikováno 10.8.2018

Tentokrát se představilo mladé české trio, které má našlápnuto na velkou kariéru.

Program: Hans Werner Henze: Komorní sonáta Franz Schubert: Klavírní trio č. 1 B dur

Trio Incendio patří mezi nejtalentovanější mladé soubory, které stojí za to sledovat. V loňském roce trio zvítězilo v prestižní soutěži Gianni Bergamo Classic Music Award ve švýcarském Luganu a krátce na to bylo zařazeno jako ''Aspirant Ensemble'' do programu European Chamber Music Academy (ECMA), která dává triu možnost rozvíjet se na masterclassech např. s Alfredem Brendelem, Hatto Beyerlem, Hyung-ki Joo, Avedisem Koyoumdjianem nebo členy Artis Quartettu. Všichni tři členové jsou stipendisty Akademie komorní hudby, díky čemuž se mohli představit v Berlínské filharmonii a na koncertě Svatovavřinecké komorní řady festivalu Pražské Jaro.

Karolína Františová (*1994) studovala na Pražské konzervatoři a nyní pokračuje na HAMU u Martina Kasíka a na Accademia pianistica di Imola u Vovky Ashkenazyho. Letos studuje také v rámci programu Erasmus na UdK v Berlíně ve třídě Gottlieba Wallische. K tomu se zúčastnila kurzů s Vladimirem Ashkenazym, Ivanem Klánským, Borisem Bermanem, Eugenem Indjicem či Avedisem Koyoumdjianem. Karolína je držitelkou mnoha ocenění z národních i mezinárodních soutěží. Pravidelně vystupuje sólově s Karlovarským symfonickým orchestrem a dalšími orchestry. Letos například vystoupila s PKF – Prague Philharmonia.

Filip Zaykov (*1997) začal hrát na housle v 5 letech pod vedením prof. Magdaleny Mickové. V současné době je studentem profesora Jiřího Fišera na Pražské konzervatoři, v jehož třídě byl i po dobu studií na Gymnáziu a hudební škole hl. m. Prahy. Filip je laureátem několika mezinárodních soutěží, například Kloster Schöntal Violin Competition v Německu, Bravo! Concours v Belgii, Premio Clivis v Itálii, Mezinárodní rozhlasvé soutěže Concertino Praga a Kocianovy houslové soutěže. S orchestrem debutoval v 10 letech, kdy hrál Vivaldiho dvojkoncert po boku Mistra Josefa Suka s PKF – Prague Philharmonia. Jako sólista se představil také se Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK v koncertech Čajkovského a Korngolda. Od roku 2008 je sponzorován Kellner Family Foundation. Je členem orchestrální akademie České filharmonie.

Vilém Petras (*1995) studuje violoncello u Michala Kaňky. Absolvoval také roční stáž v Lipsku ve třídě profesora Petera Brunse. Jeho předchozími pedagogy byli Mirko a Martin Škampa na GMHŠ a Sergej Kaljanov na konzervatoři v Plzni. Je držitelem několika soutěžních ocenění, 1. cenu získal na soutěži Talents for Europe a na soutěži konzervatoří a hudebních gymnázií. Kromě toho získal také Croatian String Teachers Award na soutěži Antonia Janigra v Chorvatsku. Je laureátem soutěže Concertino Praga. Jako sólista se představil s PKF – Prague Philharmonia, Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK a Plzeňskou filharmonií. Působil jako orchestrální akademik v PKF-Prague Philharmonia a České filharmonii. Hraje v Orchestru mladých Evropské Unie (EUYO). Zúčastnil se mistrovských kurzů s Alisou Weilerstein či Jensem-Peterem Maintzem.

K odběru aktualit se můžete přihásit prostřednictvím kanalů RSS nebo Atom.

StrechaLucerny.cz » Aktuality » Koncert » Vážný zájem | Trio Incendio
Střecha Lucerny

Palác Lucerna, Štěpánská 61, Praha

TEL:

(+420) 604 707 686

Copyright © 2014 - 2024 Zahrada na střeše s.r.o.; WebDesign © 2018 - 2024 Martin Argaláš