Zrní / Černá hodinka a půl

Zrní / Černá hodinka a půl

publikováno 24.4.2018

Po jiskřícím roce 2017, kdy vydali novou desku a vyprodali Forum Karlín, se Zrní vrátilo ke komornímu koncertnímu formátu a přímé interakci s publikem.

Od 24. do 28. dubna připravili v Praze exkluzivní sérii pěti koncertů s názvem Černá hodinka a půl, které se uskutečnily v netradičních prostorách s omezenou kapacitou.

V průběhu pěti dnů na pěti různých místech Zrní zahrálo při svíčkách v intimní atmosféře a bezprostřední blízkosti. Kapelu si mohli hosté vychutnat na Střecha Lucerny, v Jindřišská věž (St. Henry's Tower), Café Neustadt bitcoinové kavárně Paralelní Polis a Cafe Prostoru v Národní technické knihovně.

''Zažili jsme v Bratislavě před nedávnem situaci, kdy přestal v klubu už na zvukovce jít proud. Donutilo nás to improvizovat a odehrát ten koncert akusticky. Teda ne uplně. Napadlo nás na poslední chvíli dotáhnout jednu zásuvku z nedalekýho fast foodu, abychom alespoň přizvučili zpěv, housle, kytaru a rozsvítili pár světel. V celym klubu se svítilo svíčkama, my hráli pod podiem, mezi lidma, bez elektronickejch podkladů, lidi s náma zpívali", komentuje speciální koncertní formát frontman Honza Unger a dodává: "No a bylo to kouzelný. Intimní a dobrodružný. Druhej den, na cestě dodávkou jsme se shodli, že tohle musíme zopakovat. Inspirovat se touhle nečekanou situací a odehrát takhle část koncertů v letošnim roce. Simulovanej black out. Tak vznikla Černá hodinka hodinka a půl.''

Můžeme si položit otázku, co je ideální koncert a jak by měl vypadat? Určitě se shodneme, že má být o přímém kontaktu s lidmi, bourání bariér, propojení energie a chvilkovém ocitnutí se společně na jedné lodi. Radostně hrát a radost dávat, zažít katarzi uměním a s ní spojenou euforii, oprostit se od stresu, sebehodnocení a na chvíli setrvat v přítomnosti. Vzít sebou lidi na vlnu a spolu s nimi plout v melodiích a písničkách.

Cílem série Černá hodinka a půl bylo vytvoření výjimečné atmosféry mezi kapelou a posluchači. Právě proto si Zrní vybralo prostory s kapacitou maximálně do 150 osob, aby byly koncerty co nejvíce odlišné od těch klasických. Hlavními prvky byly absence pódia, útulné prostředí, zapálené svíčky a hudba bez elektronických podkladů. Zrní odehráli speciální aranže svých písní, upravené přímo pro toto turné. Černá hodinka a půl nabídla intenzivní zážitek, improvizaci spojenou s požitkem jedinečného zachycení tady a teď. O tom je celé Jiskřící. Jiskřící co nevymyslíte, ale prožijete.


Černá hodinka a půl v Praze

24. 4. Praha – Střecha Lucerny 25. 4. Praha – Jindřišská věž 26. 4. Praha – Café Neustadt 27. 4. Praha – Paralelní Polis 28. 4. Praha – Café Prostoru

K odběru aktualit se můžete přihásit prostřednictvím kanalů RSS nebo Atom.

StrechaLucerny.cz » Aktuality » Koncert » Zrní / Černá hodinka a půl
Střecha Lucerny

Palác Lucerna, Štěpánská 61, Praha

TEL:

(+420) 604 707 686

Copyright © 2014 - 2024 Zahrada na střeše s.r.o.; WebDesign © 2018 - 2024 Martin Argaláš